top of page

Uzávěrka registrací 9. 9. 2022!

Dinobryon_edited.png

Do Ostravy míří odborníci na řasy a sinice

 Ostravská univerzita hostí od 19. do 21. září konferenci České algologické společnosti. Už po 63. se setkají odborníci a studenti, kteří studují řasy a sinice z teoretického i aplikovaného hlediska.

            Aula Ostravské univerzity zažije od pondělí 19. září další výjimečnou akci. Do Ostravy se na třídenní konferenci České algologické společnosti sjedou odborníci na řasy a sinice. I díky podpoře Moravskoslezského kraje a Slezské Ostravy se v prostorách Ostravské univerzity uskuteční vědecké přednášky účastníků a hostů, kteří přiblíží svou práci i objevy. Už 63. ročník prestižní akce je letos v režii Laboratoř genomiky a evoluce protistů z Life Science Research Centre Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.

            „Pořádání konference je pro nás oceněním naší práce a možnost představit excelentní úroveň výzkumu u nás. Každoročně se konference České algologické společnosti účastní zhruba padesátka hostů a my věříme, že podobné to bude i u nás v Ostravě. I podle registrací a přihlášených příspěvků počítáme, že se v aule Ostravské univerzity prostřídá zhruba 55 účastníků. Zároveň věříme, že se nám třeba podaří navázat i další zajímavé kontakty, které můžou být cenné pro náš výzkum i plánované projekty,“ říká, Dr. Dovilė Barcytė, členka organizačního týmu z LSRC.

Hlavní náplní každoroční konference České algologické společnosti jsou vědecké přednášky. Účastníci z řad doktorských studentů a studentek navíc z Ostravy neodjedou s prázdnou. Organizátoři sestaví porotu, která ocení nejlepšího prezentujícího. Čas ale bude i na doprovodný program.

„Pro účastníky konference jsme připravili exkurzi do místa spojeného s biologickým výzkumem. Společně se vypravíme do rodného domu ‚otce genetiky‘ Johanna Gregora Mendela v Hynčicích, kde si připomeneme 200 let od jeho narození. Kromě toho ale chceme účastníkům představit i naši Ostravu, která prochází v poslední dekádě dynamickou transformací z průmyslového srdce Česka v moderní město, které má co nabídnout nejen nám vědcům,“ doplňuje prof. Marek Eliáš, vedoucí LSRC.

Česká algologická společnost byla původně založena jako Algologická sekce Československé botanické společnosti v r. 1956. Od té doby se pravidelně scházejí členové a hosté, aby prezentovali výsledky své práce.

15. září, 2022

Úvod: Event Details
bottom of page